Popular posts  

Qumeshti i bletes per shtim peshe

- -

Follow RTK:QUMËSHTI I BLETËS, EFEKTET SHËRUSEFacebook: http://smarturl. . Qumesht blete ne shitje +355694870548. . Ato janë një burim i shëndetshëm i karbohidrateve,e cila mundëson që proteina të përdoret për të rritur masën muskulare sesa energjinë. Ndihmon në funksionimin e mëlçisë dhe sëmundjet e saj, hepatite, rigjeneron strukturën e mëlçisë. Vlerësohet si nektari i perëndive për nga vlerat e jashtëzakonshme shëruese që ka për shëndetin. Qumështi I bletës është ndër më të kërkuarit në botë, pasi është shndërruar në një biznes fitimprurës për bletarët krahas prodhimit të mjaltit, transmeton Klan Kosova. Qumështi i bletës, shërues i disa sëmundjeve. . Qumështi i bletës është "ilaçi i mrekullive", pasi ka efekte kuruese për të gjitha moshat dhe shëron disa nga sëmundjet që vuajnë pjesa më e madhe e popullsisë Ai ka efekt qetësues dhe çlodhës, ul nivelin e hormoneve të tiroides, ndihmon zhvillimin dhe rritjes, stimulon gjëndrat seksuale, ndihmon prodhimin e vezoreve gjatë shtatzënisë, duke rritur []. f Qumësht përmban proteina 3,3% gjithsej. 2014 18:29. . . Përdorimi i qumështit të bletës po zgjerohet dita ditës, pasi vlerësohet se nektari i bletës ka veti të jashtëzakonshme për shëndetin. Viber. Efikasiteti i qumeshtit të bletes është provuar tashmë nga. . Jun 9, 2019 · Gazeta Telegraf. Create new account. Vetitë kuruese dhe shkaqet e përdorimit: 1. Acidin folik. . Në rubrikën "Bima dhe Shëndeti" në emisionin e mëngjesit "Rreze Dielli" në Report Tv me specialistin e bimëve mje. We would like to show you a description here but the site won't allow us. Përmban: 60-70% ujë; 12-15% proteina; 10-16% sheqer; 3-6% yndyrna; 2 – 3% vitamina, kripëra dhe aminoacide. Më pas merrni në duar pak qumësht blete dhe lyeni me lëvizje rrethore të gjithë fytyrën me një shtresë të hollë. . Provoni të shtoni të freskëta, në pjatën tuaj frutat si mangos ose avokado. Qumështi i bletës i njohur edhe si qumështi mbretëror, është një sekrecion i bletëve që përdoret në ushqimin e larvave, si dhe të mbretëreshave të rritura. Shumica e njerëzve konsumojnë qumësht tërshërë vetëm në sasi të vogla, zakonisht në kafe, kështu që nëse jeni duke ngrënë produkte të shëndetshme dhe të freskëta, qumështi i. Ky ushqim e mban mbretereshen ne jete per 8 vjet, shume interesant ky fakt duke ditur qe nje blete e zakonshme, e cila ka lindur nga e njejta veze me. . 9% të lëndës së thatë të këtij produkti, si dhe në këtë produkt magjik gjenden 8 aminoacidet thelbësore për njeriun. Ju nuk keni nevojë për më. Përdorimi i qumështit të Bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm në tregun shqiptar. Ai është mjaft pozitiv për shëndetin dhe shumë i preferuar nga meshkujt. Përmbajtja. Qumeshti i bletes qe prodhohet nga gjendrat e bleteve punetore, sherben per te ushqyer larvat gjate tre diteve te para dhe per te ushqyer mbretereshen. Sheqer: fruktoze dhe. E kam te pamundur te ushqehem sic duhet ne vere per shkak te pushimeve dhe rehatise. . met_scrip_pic miroku winchester parts.

Other posts

y>